Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych Międzyzdroje/ Kołczewo 29 marca 2014 roku

2014-03-31, 11:55

W rozegranych w sobotę 29 marca br. na polu golfowym Amber Baltic w Kołczewie k. Międzyzdrojów Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych śląscy zawodnicy zdobyli 3 medale.
Piękna, słoneczna pogoda, doskonale przygotowana trasa na niezwykle trudnym i pofałdowanym terenie pola golfowego, radość ze zdobytych medali, zadowolenie z występu ale też gorycz porażki i własnej słabości - to wszystko towarzyszyło naszym reprezentantom na mistrzostwach.

Doskonale spisała się nasza tegoroczna wicemistrzyni Polski w hali w biegu na 800m Kasia Gawlak ( LKS Pszczyna), która i tu została Wicemistrzynią Polski Juniorek w biegu na 2km.
Wszystkie biegi rozgrywane były na 1kilometrowej niezwykle wymagającej pętli z licznymi zbiegami i podbiegami. Odcinka prostego na próżno było szukać. Kasia kontrolowała poczynania swoich rywalek biegnąc w czołówce. Na bardzo trudnym 150metrowym podbiegu, który kończył każdą pętlę i prowadził do mety zaatakowała
z 5-6 pozycji zdobywając srebrny medal.
Niestety, jak Kasia rozstrzygnęła losy medalu na tym "masakrycznym" podbiegu na swoją korzyść, tak druga pretendentka do medalu a nawet do zwycięstwa w biegu juniorek młodszych na 2km Sylwia Indeka, będąc w czołówce jeszcze 150m do mety, opadła z sił, zatrzymała się, ale wkrótce kontynuując bieg zajęła jeszcze 12 miejsce. Pomimo odległego jak na możliwości Sylwii miejsca, zawodniczka doskonale zaprezentowała się w trakcie biegu na mistrzostwach, tym bardziej, że z powodu poważnej kontuzji miała 6 tygodniową przerwę w treningach nie startując również w mistrzostwach halowych.

W najdłuższym biegu mistrzostw na dystansie 6km juniorów 14 miejsce zajął Szymon Ostrowski, zaś Kamila Niesyto zajęła 24 miejsce w biegu juniorek na dystansie 4km.
W najliczniej osadzonym w mistrzostwach biegu juniorek młodszych na 2km oprócz Sylwii wystartowały jej koleżanki klubowe Klaudia Kobiór i Karolina Korny zajmując odpowiednio 37 i 46 miejsce.

W klasyfikacji województw juniorów młodszych ŚLĄSK uplasował się na V miejscu z dorobkiem 32 pkt, zaś na 5 miejscu w klasyfikacji klubów znalazł się Płomień Sosnowiec - 12 pkt.
Juniorzy sklasyfikowani zostali na 4 miejscu zdobywając 47 punktów. Najlepszym klubem ze Śląska był LKS Pszczyna - 15 pkt.