Halowe Mistrzostwa Śląska w Lekkiej Atletyce

2014-01-20, 13:46

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska.
Jak co roku pszczyńscy lekkoatleci zaakcentowali nowy sezon halowy pokaźnym dorobkiem medalowym.

DZIEWCZĘTA:
Mistrzynią Śląska Juniorek w biegu na 600m została Katarzyna Gawlak uzyskując rezultat 1:36,22.
Kuzynka Kasi Ewelina Gawlak zdobyła srebrny medal w biegu na 2000n seniorek poprawiając o 15 sekund swój dotychczasowy najlepszy wynik uzyskując rezultat 6:39,61 sek.
Honorata Kokot ( wszystkie LKS Pszczyna) specjalizująca się w biegu płotkarskim zdobyła srebrny medal w biegu na 600m młodziczek 1:44,00

CHŁOPCY:
Mistrzem Śląska w biegu na 300m juniorów młodszych został Natan Fiedeń uzyskując wynik 35,74 będący jego rekordem życiowym.
Mistrzem Śląska Młodzików w biegu na 1000m został Łukasz Jatczak - 2:50,76 (rekord życiowy) - obydwoje LKS Pszczyna
Mistrzem Śląska Młodzików w biegu na 600m został Mikołaj Zatorski ( Iskra Pszczyna ) 1:32,41
Wicemistrzem Śląska Juniorów w biegu na 2000m po pasjonującym finiszu został Szymon Ostrowski ( rekord życiowy) 5:36,60.
Srebrny medal w biegu na 600m juniorów młodszych zdobył Szymon Bajkowski ( Iskra Pszczyna) 1:26,58.
Czwarte miejsce w biegu na 300m młodzików zajął Krzysztof Koczar ( LKS Pszczyna) uzyskując wynik 40,40 ( rekord życiowy).

Niedziela 19 stycznia 2014 roku
Brzeszcze - Mistrzostwa Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w sprincie, skokach i rzutach.
Natan Fiedeń ( LKS Pszczyna) zajął 6 miejsce w biegu na 60m 7,34 (el. 7,35) wyrównując rekord życiowy.