Wyniki XIV Integracyjnego Turnieju Szachowego

2018-07-17, 08:15

XIV Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy dobiegł końca... 6 dni, 4 grupy turniejowe, 92 uczestników, prawie 400 rozegranych partii. Radosne zwycięstwa, czasami przykre przegrane, emocji nie brakowało...

W grze nie przeszkodził zawodnikom nawet fakt, że ósma runda turnieju grup A i B odbywała się w tym samym czasie co mecz Belgia - Anglia (nie prowadziliśmy na sali gry transmisji z meczu więc takie poświęcenie dla szachów trzeba docenić...)
Ostatecznie zwycięzcą turnieju w grupie A z kompletem punktów (!) został Eneasz Wiewióra (SSz Gminy Pawłowice) Nie da się ukryć, że Eneasz od początku był niekwestionowanym faworytem tej grupy, co potwierdził wygrywając wszystkie partie. Pozostali zawodnicy grupy A dzielnie próbowali dogonić lidera i ostatecznie na drugie miejsce z wynikiem 6,5pkt "dobiegł" Piotr Mucha (KSz HETMAN Katowice), zaś trzeci był Rafał Król (Ksz Górnik Lędziny).
Grupa B była najliczniejszą w tym roku. Zdobywając 7 pkt zwyciężył Maciej Kolarz (UKS SP1 Jedynka Tychy), drugie miejsce (6,5pkt) zajął Jakub Sputowski (AKS Mikołów), trzecie z taką samą ilością punktów Dominik Kubica (KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny). Wśród pszczyńskich zawodników najlepiej zaprezentował się Bartek Rąba, który zdobył 6,5 pkt i ostatecznie zajął piąte miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Krystian Kozubek (5,5 pkt), tyle samo punktów zdobył Bartek Skura.
W grupie C walka o pierwsze miejsca toczyła się do samego końca. Ostatecznie dodatkową punktacją zwyciężyła Alicja Wojs (UKS BASZTA Wodzisław Śląski) zdobywając 8 pkt. Taką samą ilością punktów może się pochwalić Michał Kolasa, który w tej grupie wśród pszczyńskich zawodników wypadł zdecydowanie najlepiej. Pocieszeniem dla Michała, którego od pierwszego miejsca dzielił zaledwie 1 pkt w dodatkowej punktacji na pewno jest zdobycie II kategorii! Michał nie przegrał żadnej partii w turnieju, więc na kategorię w pełni zasłużył.
W grupie D pierwsze miejsca na podium kolejno zajęli Bartosz Zychowicz (UKS przy SP 8 Chrzanów), Marek Konieczny (UKS Pałac Młodzieży Katowice) oraz Jeremi Wesołowski (KSz Hetman Katowice)

Najnowszy film

Mistrzostwa Pszczyny i Ziemi Pszczyńskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia