Mistrzostwa Polski Młodzików

2013-09-30, 12:10

W dniach 28 - 29 września 2013 roku w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Niska temperatura, silny wiatr i opady deszczu nie pomagały młodym zawodnikom w uzyskiwaniu dobrych rezultatów.

Pszczyńscy zawodnicy choć nie zdobyli medali dzielnie rywalizowali z najlepszymi 14-15 latkami w Polsce.
Najbliższy zdobycia medali był Natan Fiedeń: w biegu na 100m zajął tak nielubiane 4 miejsce. Przy niesprzyjającym wietrze -3,9 m/s uzyskał w finale wynik 11,76 sek ( el. 11,69 sek). Natomiast w biegu na 300m zabrakło sił na ostatnich metrach i Natan uplasował się na 5 miejscu z wynikiem 36,88 sek.
Bardzo dobre 7 miejsce zajęła 14-lenia Honorata Kokot, która jako jedyna poprawiła rekord życiowy. Startując w biegu na 300mppł. wygrała swoja serię uzyskując wynik 46,94.
Siódme miejsce w biegu na 1000m zajęła Klaudia Kobiór ( wszyscy LKS Pszczyna) uzyskując wynik 3:07,15. Bieg rozgrywany był w wolnym tempie i Klaudia, która potrafi poradzić sobie z mocnym tempem na dystansie nie dotrzymała kroku rywalkom, które rozstrzygnęły podział medali na finiszu.
W biegu eliminacyjnym na 100m dziewcząt startowała Natalia Mach (Iskra Pszczyna )uzyskując wynik 13,47 sek.