Relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej

2018-01-08, 11:43

5 stycznia br. odbyły się kolejne w tym roku szkolnym zajęcia na ściance wspinaczkowej, organizowane w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "DIABLAK".

Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego. Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.
Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze.
W trakcie tych zajęć podsumowano również konkurs "Najaktywniejszy klubowicz 2017" ze względu na znikoma różnice punktową dyplomy i nagrody otrzymały Monika John i Anna Twardzik - serdecznie gratulujemy.
Bardzo cieszymy się z faktu, iż w zajęciach tych bierze udział duża grupa młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Woli, pod opieką Pani Marty Mroczki. Zapraszamy do współpracy z nami również zainteresowanych nauczycieli z pozostałych szkół powiatu pszczyńskiego.
Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 26 stycznia 2018r. a szczegóły i zapisy na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl
Opiekunowie Klubu
Agnieszka Szczypka-Wojciech
Artur Wojciech


Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w badmintonie

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

Gala rozdania nagród w dziedzinie sportu

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia