W najbliższym sezonie zimowym nie będzie plenerowego lodowiska

2022-10-04, 10:59

W najbliższym sezonie zimowym w Pszczynie nie będzie plenerowego lodowiska. Decyzja wynika zarówno z potrzeby oszczędności energii, jak i - wynikającą z braku surowców - obawą przed zwiększoną liczbą dni smogowych.

- Wiem, że wielu osobom będzie trudno pogodzić się z tą decyzją, ale również dla mnie nie była ona łatwa. Niestety sytuacja na rynku energii jest niestabilna. Te okoliczności wymagają, by zmniejszyć zużycie prądu i szukać oszczędności - wyjaśnia burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje burmistrz, to jedna z przyczyn decyzji. - Druga przyczyna to troska o zdrowie mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży, która najczęściej korzystała ze ślizgawki. W związku z brakiem surowców przed sezonem grzewczym mamy prawo mieć obawy, że po wielu latach, gdy krok po kroku jakość powietrza w naszej gminie się poprawiała, kolejne miesiące przyniosą więcej dni smogowych - tłumaczy.

Decyzja będzie obowiązywać w sezonie 2022/2023. Jeżeli sytuacja się ustabilizuje, w kolejnych latach lodowisko plenerowe powróci do Pszczyny.

lodowisko
zdjęcie lodowiska

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

Budzenie św. Mikołaja

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

13. Mikołajkowy Rodzinny Turniej Badmintona-wyniki

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia