UKST DIABLAK PSZCZYNA

2020-01-16, 10:03

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą UKST DIABLAK PSZCZYNA

WSPINAJ SIĘ Z DIABLAKIEM, Zajęcia na ściance wspinaczkowej

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" zaprasza 7 lutego 2020r. do wzięcia udziału w zajęciach na ściance wspinaczkowej. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawy wspinaczki, zasady bezpiecznej asekuracji. Zaznajomią się również z właściwymi technikami dotyczącymi wspinaczki, co w przyszłości być może przyda się w praktycznym pokonywaniu nie tylko dróg wspinaczkowych ale również wielu ciekawych tras turystycznych np. w Tatrach czy Alpach. A także będą doskonalić nabyte wcześniej umiejętności. Zajęcia współfinansowane są ze środków Powiatu Pszczyńskiego i Urzędu Miasta Pszczyny.

Zajęcia odbywają się w Bielsku-Białej, ścianka - PRIMAROCA

Całościowy koszt wyjazdu to 30 zł/os. Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na stronie UKST "DIABLAK" http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/2020_scianka_zaproszenie.php

ZAPRASZAMY!!!

UKST "DIABLAK"

---------------------

Łysa Hora z UKST "DIABLAK"

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" 9 lutego 2020r. zaprasza po niemalże 5 latach przerwy na wycieczkę górską poza granicami Polski. Nasz cykl wycieczek zagranicznych chcemy rozpocząć od powrotu w Beskid Śląsko-Morawski i zdobycia najwyższego szczytu tego pasma, czyli Łysej Góry. Podczas wycieczki zapoznany się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi tegoż pasma górskiego, a także z historią Moraw i (w miarę możliwości) z przepięknymi panoramami na Polskę i Czechy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, trasa zostanie zmieniona tak by nie narażać uczestników na niebezpieczeństwa. Wycieczka będzie odbywać się w warunkach zimowych. Sugerowane posiadanie gotówki w koronach czeskich, a także Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
Trasa: Ostravice Mazák - Butořanka - Lysá Hora - Krásna.

Długość trasy: 14 km; suma przewyższeń: 930 m; czas przejścia: 5h (może się wydłużyć)

Adresaci wyjazdu:

Uczniowie szkół ponadpodstawowych o bardzo dobrym stanie zdrowie i posiadający doświadczenie górskie
Dorośli turyści o bardzo dobrym stanie zdrowia

Koszt wyjazdu: 43 zł/os

Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na stronie UKST "DIABLAK" http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/09.02.2020_wycieczka_zaproszenie.php

ZAPRASZAMY!!!

UKST "DIABLAK"
--------------

"Cholonek czyli dobry Pan Bóg z gliny" wyjazd do Teatru KOREZ z UKST "DIABLAK"

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" zaprasza 9 lutego 2020r. do wzięcia udziału w pierwszej wycieczce organizowanej w ramach naszego programu "Wydarzenia kulturalne na Górnym Śląsku".

Program wycieczki

Nikiszowiec - śląska perła architektury przemysłowej.

a) Nikiszowiec jest bez wątpienia jedną z największych postindustrialnych atrakcji Katowic i całego Górnego Śląska. Osiedle, którego budowę rozpoczęto przed ponad 100 lat, przez długi okres pełniło ważną socjalną funkcję dla pracowników kopalni Giesche. W latach 90. XX wieku Nikiszowiec podupadł społecznie. W okolicach 2010 roku osiedle na fali rewitalizacji odzyskało należny blask i renomę. Obecnie Nikiszowiec postrzegany jest jako przyjazne i modne miejsce do życia...
Zwiedzanie od 10.00 do 10.45 - bezpłatne. Możliwość wypicia kawy i zjedzenia śląskiego kołocza w Cafe Byfyj.


1. Teatr KOREZ. b) Spektakl wg powieści Janoscha - "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny". Po śląsku, o Śląsku i o Ślązakach!
To spektakl o ludziach żyjących pomiędzy Polską a Niemcami, pomiędzy snem a jawą, pomiędzy tragedią, a farsą. Pełen plebejskiego, śląskiego humoru i anegdot znanych wszystkim Ślązakom od dziesięcioleci i powtarzanych z pokolenia na pokolenie... Spektakl uzyskał znakomite recenzje takich autorytetów jak Kazimierz Kutz czy Michał Smolorz. Cholonek otrzymał główną nagrodę festiwalu teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi". Został uznany za spektakl 2004 roku otrzymując "Złotą Maskę".

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 lat.
Miejsca nienumerowane, zajmowane według kolejności wejść na pół godziny przed spektaklem.
Termin przedstawienia: 9 lutego 2020 r. (niedziela) od godziny 12.00 - 14.10 (bez przerwy).


Prosimy zachęcić kolegów, koleżanki, rodzinę!!!

Koszt wyjazdu to 93,00 zł/os - osoby dorosłe; 83,00 zł/os - emeryci, renciści, młodzież od 15 roku życia (uwzględnia koszt biletu do teatru).

Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na stronie UKST "DIABLAK" http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/09.02.2020_wycieczka_teatr_zaproszenie.php

ZAPRASZAMY!!!

UKST "DIABLAK"

Zapowiedzi wydarzeń

Najnowszy film

XIV Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia