XVI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza

2021-06-30, 08:23

W pierwszy wakacyjny weekend 26 i 27 czerwca na hali MORiS odbył się XVI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza. W dwóch grupach wystartowało łącznie ponad 60 zawodników.

W turnieju głównym zwyciężył Marcin Maciąga, który wyprzedził Cypriana Gepferta i przedstawiciela gospodarzy- Bartosza Rąbę. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Kieca, drugie miejsce zdobyła Karolina Figa oraz Anna Kula.

Oprócz turnieju głównego rozegrany został turnieju dzieci do lat 10. Tu już gospodarze nie byli tak gościnni jak w turnieju OPEN, ponieważ pewnie pierwsze miejsce zdobył Jan Mrozek, który przy okazji wypełnił normę na III kategorię szachową. Drugie miejsce zdobył również przedstawiciel Pszczyńskich Szachów- Oskar Furlepa. Trzecie miejsce zdobył Jakub Kryszak reprezentujący klub Hetman Katowice.

szachy
zdjęcie z rozgrywek w hali sportowej MORiS

Prawdę mówiąc, to jednak najważniejsze były nie wyniki, lecz możliwość spotkania się i rywalizacji "twarzą w twarz". Szachy podczas pandemii w dużej części przeniosły się do internetu i można było przestawiać figury na ekranie komputera, ale to nie to samo co granie "w realu". W sieci nie dostrzega się emocji przeciwnika, brakuje odpowiedniej oprawy i klimatu. Można zatem stwierdzić, że najważniejszy cel turnieju został zrealizowany. W pięknej scenerii pszczyńskiego parku zostały odnowione nieco zardzewiałe znajomości i przyjaźnie. Stoczono wiele pojedynków, podczas których były emocje- radość ze zwycięstw oraz smutek z poniesionych porażek.

Fotorelacja z turnieju na naszym profilu FB
https://www.facebook.com/MORiS-Pszczyna-281947431830412/

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

12. Rodzinny Mikołajkowy Turniej Badmintona

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

Rodzinne zajęcia ruchowe

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia