W dniach 16-17 maja w Pszczynie odbyły się regaty żeglarskie, które zgromadziły zawodników z Polski i Czech. Przez dwa dni nie brakowało sportowych emocji, rywalizacji i świetnej atmosfery na wodzie
W ramach wydarzenia rozegrano:
*Jednodniowe Regaty Otwarcia Sezonu Żeglarskiego Jachtklubu PTTK w Pszczynie pod patronatem Starosty Pszczyńskiego, których organizatorem i gospodarzem był Jachtklub PTTK w Pszczynie.
*Dwudniowe Regaty Pucharu Polski w klasie Finn organizowane przez LOK Klub Wodny Garland i gospodarzem był Jachtklub PTTK w Pszczynie.
*Dwudniowe Regaty Pucharu Polski w klasie F18 organizowane przez Jachtklub PTTK w Pszczynie.
Wyniki - klasa Omega - 16 maja
1 miejsce - Omega 253
Mirosław Dynek, Milena Baran, Łukasz Krakowski
2 miejsce - Srebrzysta Omega
Robert Kiecak, Daniel Ciereszko
3 miejsce - Słonka Omega
Michał Wrzoł, Franciszek Chwastek, Maciej Janiszewski
Wyniki - klasa Open. - 16 maja
1 miejsce - Daga
Piotr Michalski
2 miejsce - Si Certo
Wojciech Mleczko
3 miejsce - Esprit
Krzysztof Mączewski, Dominik Ociepka
Wyniki Pucharu Polski - klasa Finn - 16 i 17 maja
1 miejsce - POL 13
Tadeusz Bartlewski - SKŻ Sopot
2 miejsce - CZE 3
Rudolf Lidařík - LS Brno
3 miejsce - POL 73
Andrzej Romanowski - OŚ AZS Poznań
Wyniki Pucharu Polski - klasa F18 - 16 i 17 maja
1 miejsce
Jakub Drobczyk i Robert Adamczyk - JK Opolski
2 miejsce
Adam Lenkow i Witek Lenkow - JK Wrocław
3 miejsce
Robert Dąbrowski i Marek Ciereszko - F18
[Źródło:https://www.facebook.com/Burmistrz.Dariusz.Skrobol]