Regaty żeglarskie w klasie Optimist i ILCA już w ten weekedn!

2023-09-28, 11:01

Już w najbliższy weekend na Jeziorze Łąka będziemy mogli obserwować zmagania młodych żeglarzy w ramach REGATY ŻEGLARSKIE O PUCHAR BURMISTRZA PSZCZYNY W KLASIE OPTIMIST I ILCA . To już 10-ta edycja regat żeglarskich organizowanych dla dzieci i młodzieży we współpracy z Moja Pszczyna oraz Uczniowski Klub Żeglarski Pszczyna. Zawody przeprowadzone zostaną w dwóch klasach: Optimist i ILCA.

Zgłoszenia przyjmowane będą w biurze zawodów na terenie Osw Łąka w piątek (tj. 29.09.2023) w godz. 17:00 -19:00 oraz w sobotę (tj. 30.09.2023) w godz. 7:30-10:00. ????

plakat

Program regat:

29.09.2023 (Piątek)
17:00-19:00 - przyjmowanie zgłoszeń

30.09.2023 (Sobota) - I Dzień Regat
7:30 -10:00 - przyjmowanie zgłoszeń
10:30 - odprawa z kierownikami ekip
10:55- sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu
11:00 - start regat
16:00 - 17:00- zakończenie wyścigów
17:00 - 20:00 - gry i zabawy dla dzieci

01.10.2023 (Niedziela) - II Dzień Regat
10:55 - sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu
11:00 - start regat
12:25 - sygnał ostrzeżenia do ostatniego wyścigu
14:00 -16:00- ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie regat

W organizacji regat wspomagają nas:

1) Firma Visa Bell od prawie dwudziestu lat skupia się głównie na wypiekaniu OBLATÓW. Naturalnie, według tradycyjnej receptury. Z miłości do ŚLĄSKA powstało wszystko, czym się zajmujemy. Każdego dnia nieustannie pracujemy nad dodaniem do naszej listy produktów nowych pozycji, które będą ściśle związane z kulturą i tradycją ŚLĄSKA.
Pierwszym stworzonym produktem były OBLATY ŚLĄSKIE, dziś produkujemy je w dziewięciu smakach.
Oprócz sztandarowych OBLATÓW mamy w ofercie także inne znane śląskie słodycze, m.in. SZKLOKI czy KOPALNIOKI, ale również zakwas na tradycyjny ŚLĄSKI ŻUR, przyprawy i makarony z serii OMA.
Nasze produkty można nabyć nie tylko na Śląsku, ale także za granicą."
oblaty

2) Lawenda Pod Lasem to rodzinny zespół, składający się z sześciu kreatywnych i pracowitych osób. Półhektarowa plantacja została założona w 2013 roku. Od tego czasu jest prowadzona z wielką pasją i zaangażowaniem. Wszystkie oferowane produkty powstają wyłącznie z roślin, przy których uprawie nie używa się żadnych sztucznych nawozów i pestycydów. Jest to uprawa organiczna.
Lawenda

3) Grupa Mularski - zajmująca się profesjonalną produkcją rozsad szklarniowych i gruntowych oraz dystrybucją warzyw do sklepów spożywczych w całej Polsce.
gr mul

4) Cannova marka firmy Hemp Plant. Zajmująca się uprawą oraz dystrybucją certyfikowanego standaryzowanego surowca konopnego na terenie Unii Europejskiej. Uprawy jako jedyne w Polsce certyfikowane są przez niezależne jednostki certyfikujące:
? GACP - wydany przez SGS Adriatica d.o.o. (Chorwacja)
? Global GAP - wydany przez SGS Polska Sp. z o.o.
? HACCP - wydany przez SGS Polska Sp. z o.o.
cann

5) Patentus S.A. bielska21 -Sklep i hurtownia z artykułami papierniczymi oraz sprzętem biurowym.
pat

6) Ferma Drobiu i Uprawa Pieczarek w Ćwiklicach -Zajmujemy się produkcją jaj ściółkowych, jaj wiejskich z wolnego wybiegu oraz uprawą pieczarek jako produkt regionalny.
piec

7) Piekarnia-Cukiernia "u Brzęczka" -to od ponad 50 lat Pasja, Tradycja i Serce. Klienci znajdują w naszych sklepach doskonałej jakości chleby tradycyjne i ciasta deserowe.
Gwarantujemy, że nasz chleb "z łopaty" na zakwasie wypiekany jest wyłącznie z naturalnych produktów.
Tajemnicą jego unikalnego smaku jest nasza specjalna, ściśle strzeżona receptura.
Nasze wyroby cukiernicze odznaczają się wysoką jakością.
Ręcznie robione praliny oraz ciasta domowe zachwyciły już niejedno podniebienie.
W swojej ofercie mamy również specjalną propozycję wypieku tortów okolicznościowych. Przygotowujemy doskonałe i pięknie wykonane torty na chrzciny, imieniny, komunie, wesela, a także imprezy firmowe.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do naszych sklepów w : Pszczynie, Woli, Tychach, Pawłowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku- Białej, Kozach, Ustroniu."
br

8) Papirus Pszczyna - Firma Papirus istnieje od 1992 r. zdobywając przez te lata silną pozycję na rynku. Dbamy o jak najwyższe bezpieczeństwo procesu sprzedaży. Naszym priorytetem zawsze jest zadowolenie Klienta, aby każdy dokonany zakup był prosty, a wysyłka nastąpiła w jak najkrótszym czasie od chwili złożenia zamówienia.
pap

9)GRÜNeR Przetwórstwo serów - Firma DG&JG Sp. z o.o. powstała w 2013 r. i korzysta z receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Sery wytwarzane są w Wiśle Wielkiej, w pięknej miejscowości otoczonej jeziorami i widokiem na Beskidy Mały. Pawilon Fromażeria GRUNeR znajduje się w Pszczynie przy ul. Bednorza
W grudniu 2017r. sery GRUNeR zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej.
Firma jest członkiem Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych, otrzymała również Certyfikat Ogólnopolskiego Programu "Doceń polskie", Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.
Produkty mają oryginalny i naturalny smak bez konserwantów. Właściciele firmy korzystają z receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie, która została uszlachetniona i wzbogacona o dodatkowe smaki. Sery powstają ze świeżego, najwyższej jakości mleka krowiego lub z dodatkiem mleka koziego.
W asortymencie można znaleźć sery świeże takie jak kremy i kule serowe, sery dojrzewające, sery pleśniowe, jogurty i masła smakowe.
1. Kule i kremy serowe
2.Sery dojrzewające nacierane ziołami.
3. Sery pleśniowe
4. Jogurt z wkładem owocowym
5. Masło Babci Franciszki
Kule i kremy serowe z serii "Podróże księżnej Daisy", ser Wiślanin, pszczyńska rolada serowa (nagrodzona na EkoTargach) i wiele innych produktów.
gr

10) Tree Nuts - "Tree Nuts to w bezpośrednim tłumaczeniu orzechy z drzewa. To jednocześnie nazwa dająca opis założycieli - T(h)ree Nuts-pasjonatów orzechowych, którzy weszli w orzechy po uszy. Wiedzę o orzechach czerpiemy z wieloletniego już doświadczenia, ale również z badań naukowych, których efektem jest praca doktorska na temat polskich odmian orzechów laskowych. [...] Łańcuch produkcyjny w naszej manufakturze rozpoczynamy od uprawy leszczyny. Założyliśmy sad w 2006 roku. Od tego czasu uczymy się prowadzenia drzew, poznajemy odmiany, dbamy, aby nasz surowiec spełniał europejskie wymagania stawiane orzechom laskowym w łupinie. W lutym 2018 roku nasze sad został objęty systemem kontroli w rolnictwie ekologicznym, w roku 2022 otrzymaliśmy certyfikat o uprawie ekologicznej. Przetwórstwo działa od 2016 roku. Naszą misją jest produkcja polskich orzechów laskowych o najwyższej jakości i smaku, oraz promocja krajowych orzechów laskowych na polskich stołach. Należymy do Fundacji Firmy Rodzinne i w naszej firmie działamy z wielkim zaangażowaniem całej rodziny. [...] Obecnie w naszej ofercie można znaleźć orzechy laskowe, łuskane, prażone, kruszone, mąki, olej i pasty na bazie orzechów laskowych, czekolady."
or

11) Pasieka Tomala - Jesteśmy pasjonatami pszczelarstwa około 20 lat. Cierpliwość, pokora, wytrwałość i ciągła nauka zaowocowała. Nasza pasieka znacznie się rozwinęła. Możemy prowadzić równocześnie gospodarkę pasieczną na terenach Ziemi Pszczyńskiej oraz pasiekę wędrowną. Wyjeżdżamy na różne pożytki pszczele, dopasowując się do okresów kwitnienia poszczególnych roślin. Stąd nasza oferta zawiera szereg miodów odmianowych.
to

12) Góra Sera - "Gospodarstwo państwa Malcherów ma ponad 100-letnią tradycję. Od zawsze hodowano tu krowy mleczne i produkowano z mleka produkty mleczne. [...] Tradycja przyrządzania twarogu jest obecna w domu państwa Malcherów od wielu lat. Przepisy babcine i wspomnienia smaków z dzieciństwa pozwoliły stworzyć produkt w 100% naturalny, domowy i znany. Ręcznie robiony twaróg wytwarzany jest wyłącznie z mleka krów hodowanych w naszym gospodarstwie. Jak mówią właściciele Góry Sera, zrobienie specjalności Babci Krysi wymaga jedynie odrobiny pasji i czasu.
Uwagę zwraca nazwa twarogu, która nawiązuje do osoby Babci Krysi, która wyrabiała twaróg w domu państwa Malcherów, a następnie przekazała przepis następnemu pokoleniu.
W czerwcu 2023 roku twaróg "Frykas Babci Krysi" zdobył I miejsce w konkursie "Kryształowy ser - Konkurs na najlepszy ser w województwie śląskim" w kategorii serów świeżych. "
Źródło: https://de.marka.powiat.pszczyna.pl/.../twarog-frykas...
ser

Zapowiedzi wydarzeń

Najnowszy film

"Rodzinny badminton-aktywny rodzic z dzieckiem"

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia