Nocny Bieg po Pszczynie / Lotanie po ćmoku

2020-08-25, 14:34

W Światowym Dniu Hospicjów organizowany jest Nocny Bieg po Pszczynie. W tym roku spotkamy się na starcie 10 października o godzinie 19.00. Przedsięwzięcie to, na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, zainicjowali Piotr Łapa, Leszek Pławecki i Zdzisław Spyra.

bieg nocny

Po raz pierwszy bieg odbył się w 2016 roku. W imprezie uczestniczą biegacze i osoby uprawiające nordic walking. Trasa biegu jest pętlą, która ma swój początek i koniec na zabytkowym rynku w Pszczynie. Trasa jest bardzo malownicza ze względu na piękną architekturę pszczyńskiej starówki i urok parku wokół znanego w całej Polsce zamku w Pszczynie. Wrażenia uczestników wzmacniają niespodzianki świetlne i muzyczne wyłaniające się z ciemności...

Cała kwota z cegiełek wykupywanych przez zawodników jest przekazana na działalność Hospicjum św. Ojca Pio, w tym budowę kompleksu hospicyjno-opiekuńczego pn. "Dom Ojca Pio". Zachęcamy do wsparcia hospicjum wyższą kwotą niż jedna cegiełka.

Istnieje możliwość zakupu koszulki z okazji 5-lecia biegu. Całkowity dochód ze sprzedaży koszulek jest również przekazany na budowę "Domu Ojca Pio".

https://zapisy.mktime.pl/bieg-nocny-po-pszczynie-v5034?fbclid=IwAR2yg_x85aLSOjI8xIJyOFK93rniDp1H2UubJ7IVr_GTTMu_gnViLMXbu5Y

źródło: http://www.hospicjumojcapio.pless.pl/

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

2. Pszczyński Bieg Powstańczy

Najnowszy film

ĆWICZ W DOMU

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia