Podsumowanie półkolonii gminnych

2020-07-24, 13:50

Przez pierwsze cztery tygodnie wakacji organizowane były gminne półkolonie. Gmina Pszczyna wraz z Pszczyńskim Centrum Kultury, Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu, Skansenem - Zagrodą Wsi Pszczyńskiej, Pokazową Zagrodą Żubrów, Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną oraz Muzeum Prasy Śląskiej zadbali o atrakcje dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

półkolonie
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w ramach swoich zajęć udostępnił kolonistom dwa miejsca. Na Ośrodku Sportów Wodnych w Łące nad bezpieczeństwem czuwali wykwalifikowani ratownicy, a czas wypełniał zabawami doświadczony animator. Uczniowie przebywający na półkoloniach korzystali z rowerków wodnych, kąpieliska i plaży, dmuchanej zjeżdżalni oraz pływali łodzią. W razie niepogody, a takie dni się zdarzały, grupy szkolne wraz z opiekunami przyjeżdżały na halę sportową w Pszczynie przy ulicy Basztowej 4. Tu również koloniści mieli zajęcia prowadzone przez animatora, gry i zabawy sportowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W dobie epidemii wszystkie zajęcia odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzieci oraz opiekunowie korzystali z maseczek ochronnych oraz dezynfekowali ręce, zachowany był dystans społeczny.

półkolonie
półkolonie
półkolonie

Zapowiedzi wydarzeń

Pszczyna Biega

2022-05-28

Polecamy

Memoriał Braci Kazimierza i Stanisława Gazdów

XI Bieg Pszczyński Carbo Asecura o Puchar Burmistrza

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

Gala rozdania nagród w dziedzinie sportu

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia