III etap odmrażania polskiego sportu.

2020-05-14, 14:48

13 maja br. ogłoszono rozpoczęcie trzeciego etapu odmrażania polskiego sportu.
Jednym z najnowszych elementów jest możliwość prowadzenia zajęć sportowych w zamkniętych obiektach (halach). Zwiększono także ilość uczestników na obiektach otwartych.

hale 18.05

Od 18 maja będą udostępnione sale i hale sportowe. Limity osób, które będą mogły jednocześnie korzystać z danego obiektu, zostały dostosowane do ich powierzchni.

Powierzchnia do 300 m2 - Liczba osób korzystających: 12, Liczba trenerów: 1.
Powierzchnia od 301 m2 do 800 m2 - Liczba osób korzystających: 16 2.
Powierzchnia od 801 m2 do 1000m2 - Liczba osób korzystających: 24, Liczba trenerów: 2.
Powierzchnia powyżej 1000m2 - Liczba osób korzystających: 32, Liczba trenerów: 3.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo w salach i halach sportowych będą obowiązywać zasady takie jak:
- weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca),
- brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
- dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
- korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
- obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
- szczegółowe wytyczne Polskich Związków Sportowych dotyczące formuły prowadzenia zajęć.

boiska 18.05

Od 18 maja zostaną także zwiększone limity osób korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym. Na obiektach takich jak stadiony sportowe, boiska otwarte i półotwarte (szkolne, wielofunkcyjne, typu Orlik), otwarte tory kolarskie czy otwarte skateparki, będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów.

W przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit osób to 22 osoby oraz 4 trenerów. Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób + 3 trenerów. Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-cio metrową strefę buforową.
W przypadku otwartych strzelnic - na jednej osi strzeleckiej będzie mogła przebywać liczba osób nie większa niż połowa stanowisk strzeleckich oraz 1 trener.

zasady na boiskach

Przebywając na obiektach o charakterze otwartym, należy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu społecznego, obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), weryfikacji uczestników (zgłoszenie do zarządcy liczby osób wchodzących na obiekt), dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt czy korzystaniu z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcji po każdym użyciu. Zarazem nadal nie będzie możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

https://www.gov.pl/web/sport/rusza-iii-etap-odmrazania-polskiego-sportu?fbclid=IwAR0_9SXKcAVw9hNljBu7SDb9XzcHo1rA8kxjPYp9E5C2D1qn49qMAQ7I_RM/

Wytyczne oraz informacje jak należy rozumieć zapowiedź wdrożenia III etapu nowej sportowej rzeczywistości:
https://www.gov.pl/web/sport/iii-etap---pytania-i-odpowiedzi?fbclid=IwAR0Oc4xVv_bjyEtq8CnPd07Afme4mZClKOTFOOjg8M67vPbpIDGp4gt--40/

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

2. Pszczyński Bieg Powstańczy

Najnowszy film

ĆWICZ W DOMU

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia