Wyniki XIII Międzynarodowego Turnieju Szachowego

2017-07-18, 07:59

W dniach 11 - 16 lipca 2017 w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy.

Zakończył się XIII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy pod patronatem Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola. W tym roku w turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników, z czego ponad 60% stanowiły dzieci do lat 8 i 10!
W grupie OPEN zwyciężył Artur Frolov (8 pkt), drugie miejsce zajął Kamil Kubica (7,5 pkt), trzecie Patryk Talik (6,5 pkt). W tym roku większą popularnością niż OPEN cieszyła się grupa B - ranking do 1700 elo. Tam najlepszy okazał się być Mateusz Matuszczyk (8 pkt), drugiem miejsce zajął Dominik Kubica (6,5 pkt) wyprzedzając dodatkową punktacją Dominika Kanię. Najlepszą zawodniczą była Weronika Zabrzańska (5,5 pkt). Wśród pszczyńskich zawodników największą ilość punktów zajął Bartek Rąba (5,5), co w ogólnej klasyfikacji dało mu 8 miejsce.

Największe emocje jak zwykle towarzyszyły rozgrywkom dzieci. W grupie do lat 10 zwyciężyła Magda Oborska (8,5 pkt), drugie miejsce zajął Wojtek Maślanka (8 pkt), zaś trzecie Michał Bernacki (7 pkt). Najlepszym pszczyńskim zawodnikiem w tej grupie okazał się być Michał Kolasa, który zdobył 5 pkt, a tym samym uzyskał III kategorię.
Walka o miejsca na podium w najmłodszej grupie trwała do samego końca. Ostatecznie jednak pierwsze miejsce zajął Mateusz Macura (7,5 pkt), drugie Krzysztof Wojtacha (również 7,5 pkt), a trzecie Maksymilian Jędryka (7 pkt). Najlepszą zawodniczką została Alicja Wojs. Brawa należą się także Marysi Kidoń, która zdobyła 5 pkt, co dało jej piąte miejsce w kategorii dziewcząt, a także III kategorię oraz Adamowi Kuczmikowi, który również zdobył 5 punktów i uzyskał IV kategorię.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników oraz zdobytych kategorii i oczywiście zapraszamy za rok na kolejny, XIV Turniej!