Nagrody Burmistrza w dziedzinie sportu.

2015-01-29, 13:00

28 stycznia br. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol uhonorował działających w sporcie na terenie naszej gminy.
Dziękował działaczom, trenerom, zawodnikom oraz ich rodzinom. Jak podkreślił nagrodzone osoby wkładają dużo serca w swoją pracę. Swoim działaniem zachęcają innych do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz promują naszą gminę i miasto.

Nagrodzeni zostali:

Łukasz Jatczak - zawodnik LKS Pszczyna, wielokrotny mistrz województwa i makroregionu w biegu na 1000 metrów, ósmy zawodnik Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 1000 metrów

Karolina Baczyńska - była zawodniczka LKS Pszczyna, Mistrzyni Polski w biegu na 1500 metrów, po niespodziewanym zakończeniu kariery sportowej zaangażowana w działalność klubu i pracę z dziećmi.

Ewelina Gawlak
- zawodniczka LKS Pszczyna, zajęła czwarte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Szymon Ostrowski - zawodnik LKS Pszczyna, zajął czwarte miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 3000 metrów.

Ireneusz Węglarz - działacz Ludowego Klubu Sportowego Studzienice, nagrodę otrzymuje za zaangażowanie i pracę z młodzieżą w klubie LKS Studzienice

Kazimierz Wierzyński
- prezes Ludowego Klubu Sportowego Studzionka, nagrodę otrzymuje za zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej w Studzionce

Anna Hat - Hassa - prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Plesbad Pszczyna, od wielu lat zaangażowana w rozwój badmintona w Pszczynie, w kwietniu 2014 roku UKS Plesbad był organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów w Badmintonie , które odbyły się na terenie naszego miasta

Patrycja Jonderko - zawodniczka UKS Plesbad Pszczyna, w 2014 roku została sklasyfikowana na miejscach V-VIII podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w grze mieszanej.

Piotr Mynarski - działacz UKS Plesbad Pszczyna, zaangażowany w organizację tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów w Badmintonie

Agnieszka Szczypka - Wojciech - działaczka związana z Uczniowskim Klubem Sportowo Turystycznym Diablak, animatorka i miłośniczka turystyki pieszej zaangażowana w pracę z młodzieżą.

Józef Czerwieński - wieloletni działacz sportowy Ludowego Klubu Sportowego Łąka.

Maciej Mizera - zawodnik i działacz Ludowego Klubu Sportowego Rudołtowice - Ćwiklice, nagrodę otrzymuje za społeczną pracę na rzecz rozwoju bazy sportowej w Rudołtowicach

Ryszard Bochm - zawodnik Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych. W 2014 roku zajął II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Świata Shaolin Kempo 2014, I i II miejsce w Otwartym Pucharze Świata Kong -Sao oraz I Miejsce w Pucharze Europy JBF Seniorów

Maciej Cader - działacz związany z Stowarzyszeniem Szkolny Klub Sportowy Turystyki Górskiej i Nizinnej Wichura , miłośnik turystyki pieszej zaangażowany w pracę z młodzieżą.

Zbigniew Kloc - działacz społeczny związany z PTTK Pszczyna w zakresie turystyki górskiej, rowerowej oraz żeglarstwa.

Bogdan Bularz - działacz związany z PTTK Pszczyna, od wielu lat prowadzi zajęcia z młodzieżą z zakresu żeglarstwa sportowego i turystycznego

Artur Piech - zawodnik Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, zajął drugie miejsce w Memoriale Olimpijskim w strzelectwie sportowym

Sebastian Szklanny - zawodnik Kurkowego Bractwa Strzeleckiego , zajął drugie miejsce na Ogólnopolskich Podziemnych zawodach w strzelectwie sportowym

Wioletta Mazur - zawodniczka Kurkowego Bractwa Strzeleckiego , druga zawodniczka Otwartych Mistrzostw Polski LOK

Dariusz Heczko - wieloletni działacz związany z Uczniowskim Klubem Żeglarskim MORiS Pszczyna

Zuzanna Famulok - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Ślaska w pływaniu w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym oraz stylem dowolnym a także 3 miejsce w konkurencjach 100 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem zamiennym.

Natalia Mach - zawodniczka MKS Iskra Pszczyna, zajęła ósme miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w skoku w dal, Halowa Mistrzyni Śląska Młodziczek w skoku w dal.

Jacek Majewski
- zawodnik MKS Iskra Pszczyna, brązowy medalista Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w biegu na 300 metrów.

Mikołaj Zatorski - zawodnik MKS Iskra Pszczyna, srebrny medalista Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w skoku w dal oraz Halowy Mistrz Śląska w biegu na 600 metrów

Pala Dominik - zawodnik MKS Iskra Pszczyna, Mistrz Śląska dzieci starszych w skoku w dal, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Śląska w biegu na 60 metrów

Klaudia Łakota - zawodniczka MKS Iskra Pszczyna, srebrna medalistka Mistrzostw Śląska dzieci starszych w skoku w dal

Jakub Kita - zawodnik MKS Iskra Pszczyna, halowy Mistrz Śląska Dzieci Starszych w biegach przełajowych

Monika Biela - trenerka najmłodszej grupy lekkoatletów w MKS Iskra Pszczyna. Jej zawodniczki zdobyły cztery medale Mistrzostw Śląska

Remigiusz Szlauer - prezes Klubu Płetwonurków Partnur zaangażowany w szkolenie dzieci i młodzieży

Przemysław Bardega - od wielu lat związany z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Koszykarskim Pszczyna, zaangażowany w pracę z dziećmi oraz organizację turniejów koszykówki
?
Michał Wyrobek - zawodnik kadry Śląska w koszykówce, najlepszy zawodnik reprezentacji Śląska w Pucharze Tatr 2014, ze swoją drużyną zajął 4 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wałbrzychu w 2014 roku

Andrzej Żupa -
czołowy zawodnik LKS Znicz Jankowice
Magdalena Ryguła - czołowa zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Tenisa Stołowego

Janusz Woźnikowski - wieloletni działacz trener piłki siatkowej, obecnie związany z Klubem Sportowym "Pszczyńskie Żubry"

Karolina Więcek - zawodniczka Pszczyńskiego Stowarzyszenia Szachowego, w 2014 roku została wicemistrzynią Śląska oraz uzyskała awans do Mistrzostw Polski

Maria Wiatr - czołowa zawodniczka Pszczyńskiego Stowarzyszenia Szachowego, w 2014 roku awansowała do I Ligi seniorów

Józef Holewik -
działacz i wieloletni trener Ludowego Klubu Sportowego Wisła Mała

Jarosław Płachno - trener związany z UKS Centrum Pszczyna, zaangażowany w rozwój siatkówki dziewcząt w tym klubie

Sabina Bogacz - trenerka szkółki siatkówki dziewcząt w UKS Centrum Pszczyna

Wojciech Studzieński -
działacz i kierownik zespołu seniorów MKS Iskra Pszczyna

Edyta Gołek - zawodniczka Ludowego Kolarskiego UKS-u Pszczyna, w 2014 roku zdobyła trzy tytuły mistrzyni Śląska w kolarstwie szosowym oraz zdobyła Puchar Polski Młodzików przy Tour de Pologne

Klaudiusz Migdoł - trener Ludowego Kolarskiego UKS Pszczyna, trzech jego wychowanków zostało powołanych do kadry Polski, jest trenerem Mistrza Polski Juniorów Młodszych

Kuś Grzegorz - działacz związany z Pszczyńskim Klubem Tenisowo Narciarskim Greg Team, zaangażowany w rozwój tenisa ziemnego wśród dzieci i młodzieży w Pszczynie

Wiesław Maroń - wieloletni działacz, pasjonat piłki siatkowej kobiet wspierający od wielu lat Pszczyński Ludowy Klub Sportowy. Przez wiele lat lekarz Kadry Narodowej siatkarzy.